سلامتی و بیماری ها, گربه

چرا گربه ها میو میو می کنند؟

چرا گربه ها میو میو می کنند؟

 

چرا گربه ها میو میو می کنند؟

گربه ها از ده ها صدای مختلف برای مکالمه کردن استفاده می کنند. اما آیا می دانستید که اکثر مکالمه بین گربه ها از طریق زبان بدن و بو ها انجام می پذیرد؟ چرا گربه ها میو میو می کنند؟ درواقع گربه ها به ندرت با میو میو کردن با هم صحبت می کنند اما با میو میو کردن با آدم ها حرف می زنند. میو میو کردن شان چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ قصد دارند با میو میو کردن چه جیزی را به انسان ها بفهمانند؟ گربه ها با میو میو کردن شان با مردم حرف می زنند.

 

چرا گربه ها از طریق میو میو کردن با انسان ها صحبت می کنند؟

ما اغلب در فهمیدن زبان بدن گربه ها ناتوانیم وهمچنین قادر به تشخیص بوی ناچیز استفاده شده توسط آن ها در مکالمه نیستیم. حتی اگر هم  بو را می شنیدیم، نمی توانستیم معنی اش را بفهمیم. درنتیجه گربه ها در گذر زمان متوجه شده اند که می توانند با میو میو کردن توجه انسان ها را به خود جلب کنند.

 

چرا برخی از گربه ها بسیار میو میو می کنند؟

برخی از گربه ها بیشتر از بقیه میو میو می کنند. آن ها بسیار پر سر و صدا هستند و دائماً میو میو می کنند، درحالی که بقیه اینطور نیستند.

باید به مقدار میو میو کردن گربه توجه کنید. یک تغییر در مقدار میو میو کردن شان می تواند نشانه ای باشد برای اینکه حال گربه تان خوب نیست. پس اگر حدس می زنید که گربه تان بیشتر از حد معمول میو میو می کند، بهتر است به دامپزشک  مراجعه کنید.

برای مثال، یکی از نشانه های اولیه بیماری پرکاری تیروئید در گربه ها این است که شب ها بسیار میو میو می کنند. تغییر در میو میو کردن شان همچنین می تواند درخواست کردن آن ها برای چیزی مانند غذا باشد.

 

میوهای گربه ها چه معنی ای می دهند؟

میوها می توانند مفاهیم بسیاری داشته باشند. برخی از آن ها نشانه محبت و عشق هستند؛ درحالی که برخی دیگر می توانند نشانه پریشانی، درد یا سرگیجه باشند.

گربه ها همچنین می توانند صداهایی مانند دندان قروچه رفتن یا ناله کردن ایجاد کنند که با میو میو کردن متفاوت هستند.

 

ما در اینجا به 6 دلیل میو کردن گربه شما اشاره خواهیم کرد:

 

میو به منظور احوالپرسی کردن

گربه ها برای احوالپرسی کردن میو میو می کنند. اغلب از یک میو کوتاه برای سلام کردن استفاده می کنند و به این صورت خوشحالی خود را از برگشت شما به خانه ابراز می کنند. بسته به گربه، میو کردن می تواند نشانه خوشحالی یا هیجان باشد.

 

میو به منظور اعلام حضور

گربه ها برای اعلام حضور خود میو می کنند. این حالت اکثراً زمانی اتفاق می افتد که از مکانی که قایم شده بودند یا خوابیده بودند بیرون می آیند؛ یا هنگامی که وارد اتاق جدیدی می شوند یا محیطِ بیرون از خانه جدیدی را تجربه می کنند.

این میوِ اعلام حضور در تصمیم گیری در پرداختن به حس کنجکاوی شان به آن ها کمک می کند. آن ها اغلب منتظر پاسخی مثبت از شنودگان میوشان هستند. با به آرامی و با عشق صحبت کردن با آن ها می توانید آن ها را به کشف محیط یا شیئی که در کشف آن دو دل هستند تشویق بکنید.

 

میو به منظور درخواست

بیشتر گربه ها برای جلب کردن توجه شما به درخواست شان میو میو می کنند. به دلایل بسیاری، از گرسنگی گرفته تا جلب توجه شما، یا درخواست کمک هنگامی که اتفاقی در اتاقی گیر افتاده اند، با میو میو کردن درخواست خود را اعلام می کنند.

موارد مورد درخواست  رایج گربه ها به شرح زیر است:

غذا

آب

بازی

یک سطل زباله(محل مدفوع) تمیز

همبازی یا نوازش

اجازه ورود یا خروج از مکان

اغلب وقتی به چیزی احتیاج دارند، چند بار میو میو می کنند یا به صورت کشیده میو می کنند. اگر احساس می کنید گربه تان به چیزی احتیاج دارد، غذا، آب، سطل زباله، و محل خوابشان را بررسی کنید تا مطمئن شوید در وضعیت مناسبی هستند. بیشتر اوقات خودشان به همراهتان می آیند تا به شما بفهمانند به چه چیزی احتیاج دارند.

 

میو به منظور ابراز نگرانی

هنگامی که گربه ها می ترسند، نگرانند یا احساس درد می کنند نیز میو میو می کنند. به همین ترتیب اگر از شخصی یا حیوان دیگری بترسند، پشت سر هم میو میو می کنند تا ترسشان را نشان دهند.

یک وضعیت استرس زا برای گربه ها زمانی است که آن ها را در کریر می گذاریم تا به دامپزشک مراجعه کنیم. به همین دلیل باید با دامپزشک درباره راه های کاهش استرس در مسیر حرکت به دامپزشکی مشورت کنیم.

دامپزشکان اغلب بر این باورند که استفاده از پودر گیاه نعنای گربه ای و فرومون های کاهنده استرس در کف کریر می تواند به حساسیت زدایی آن ها نسبت به کریر کمک کند.

گربه هایی که احساس درد می کنند اغلب اوقات با صدای بلند و گوش خراش میو میو می کنند، یا اگر بسیار مریض باشند بسیار ضعیف میو میو می کنند که به سختی می شود آن ها را شنید.

 

میو به منظور هشدار

میو میو کردن یک گربه همچنین می تواند علامت هشدار برای حمله کردن شان باشد. اغلب این میوها دارای تن صدای پایین و همراه با غرش هستند.

این غرش اخطار دهنده برای زمانی است که دو گربه درباره موضوعی اتفاق نظر ندارند.

بعضی اوقات، هنگامی که شما گربه تان را در آغوش گرفته اید و او نمی خواهد که در آغوش گرفته بشود، ممکن است با یک میو یا غرش به شما هشدار دهد و خیلی طول نمی کشد تا حمله ور شود.

 

ناله کردن

گربه ها بعضی اوقات میوهای طولانی تری دارند که بیشتر شبیه به ناله است.

ناله ها اغلب نشانه موضوعات مربوط به پزشکی هستند مانند بیماری پرکاری تیروئید یا زوال عقل. در اکثر اوقات، میو کردن یا ناله کردن بیش از حد می تواند از علائم اولیه بیماری باشد. گربه هایی که عقیم نشده اند نیز در هنگام نیاز جنسی ممکن است ناله کنند.

اگر صدای ناله گربه تان را شنیدید با یک دامپزشک درباره بیماری یا زوال عقل مشورت کنید تا راه حل مناسب را بیابید.

 

اقدامات لازم در هنگام میو کردن گربه تان

اگر گربه شما میو میو می کند شرایط موجود را بسنجید تا بتوانید به او کمک بکنید.

اگر گربه تان دائماً میو میو می کند و متوجه نیاز او نمی شوید، خودتان مشکلش را بیابید؛ غذا، آب و سطل زباله اش را بررسی کنید و همچنین از امنیت وی اطمینان حاصل کنید.

همچنین اگر بدون دلیل مشخصی به میو میو کردن ادامه دادند، برای چکاپ کامل به دامپزشکی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.