آموزش و تربیت پرندگان

چگونه می توانم پرنده ای را انتخاب کنم که حرف خواهد زد؟

چگونه می توانم پرنده ای را انتخاب کنم که حرف خواهد زد؟

چگونه می توانم پرنده ای را انتخاب کنم که حرف خواهد زد؟

تصمیم گرفته اید که صاحب یک پرنده بشوید و این سوال را دارید اگر این چنین است، احتمالا مانند بیشتر مردم می خواهید مطمئن شوید که پرنده ای که می گیرید می تواند صحبت کند و یا چگونه چگونه می توانم پرنده ای را انتخاب کنم که حرف خواهد زد؟

حقیقت این است که تنها راهی که 100 درصد مطمئن شوید پرنده ای که در حال خریدن آن هستید حرف خواهد زد، این است که پرنده ای بگیرید که از قبل صحبت می کند.

پرنده های خانگی

انتخاب پرنده ای سخنگو

تهیه کردن یک پرنده فقط برای این که شما پرنده ای می خواهید که صحبت بکند، احتمالا یک اشتباه است. پرنده ها می توانند همراهان دلربا و وفاداری باشند چه اصلا حرف بزنند یا نه. چیزهای خیلی بیشتری برای این پرنده ها وجود دارد که برتر از توانایی آنها در صحبت کردن است.

بسیاری از صاحبان پرنده ها، به هر حال، ترجیح می دهند که خودشان به پرنده هایشان آموزش دهند و حتی بیشتر دوست دارند پرنده هایشان را زمانی که جوجه های جوانی هستند بگیرند تا احتمال شنیدن حرف زدن آنها قبل از خریدشان، وجود نداشته باشد. اما مواظب باشید که چه چیزی را آرزو می کنید.

پرنده های سخنگو زمانی که خودشان بخواهند صحبت می کنند، نه فقط زمانی که شما از آنها بخواهید که حرف بزنند. و پرنده ای که حرف نمی زند، می تواند شگفت انگیزترین همدمی باشد که شما تا حالا داشته اید. طوطی ها پرندگان بامزه و جالبی هستند، چه حرف بزنند یا نه. بنابراین زمانی که شما دنبال یک دوست و همدم پردار هستید، حرف زدن واقعا نباید یک معیار باشد. بعضی پرنده ها چندین سال با شما خواهند بود قبل از این که یک کلمه سخن بگویند.

 اگر شما عاشق یکی از این طبقه بندی ها شدید، پس بهترین کار برای شما این است که درباره چندین پرنده متفاوت که توانایی صحبت کردن دارند، تحقیق کنید، همین طور مرورکردن تکنیک های تمرینی که به شما کمک خواهندکرد که با حیوان خانگی جدید خود دوست شوید و بهینه کردن شانس این که حیوان خانگی شما صحبت کند را آسان تر می کند. تمرین انرژی مثبت به شدت توصیه می شود. این یک روش تمرینی موردقبول و ترجیحی برای هر چیزی بوده است، چه برای حیوانات چه برای انسان ها.

چگونه می توانم پرنده ای را انتخاب کنم که حرف خواهد زد؟

گونه های سخنگو

از زمانی که پرنده های سخنگو بوده اند، تعداد کمی گونه ی کلیدی وجود دارند که برای توانایی های حرف زدن استثنایی مورد توجه هستند. اگر بهترین شانس را برای گرفتن یک پردار پرحرف کوچولو می خواهید، گونه های پرنده زیر را برای تحقیق خود در نظر بگیرید.

  • خاکستری های آفریقایی: شاید این پرنده ها بیشترین شهرت را در میان طوطی های سخنگو دارند. برای واژگان و توانایی های ادراکی گسترده شناخته می شوند. نه تنها زیبا هستند، بلکه همچنین بطور باورنکردنی باهوش هستند.

طوطی های کواکر: این طوطی های سرزنده سایز متوسط می توانند سخنگوهای کوچک شگفت انگیزی باشند و تمایل دارند که صداهای محیطی را به خوبی کلمات و عبارت های کوتاه یاد بگیرند.

طوطی طوق صورتی: طوق صورتی ها انتخابی عالی برای افرادی هستند که پرنده سخنگو می خواهند. جدا از توانایی های صحبت کردن کاملا شفاف آنها، رنگ های زیبای آنها و سایز متوسطشان آنها را حیوان خانگی جذابی کرده است.

  • مرغ عشق ها: اگرچه آنها ممکن است تلاش کمی بیشتری برای پایان تمرین نیاز داشته باشند، بسیاری از مرغ عشق ها بطور شگفت انگیزی سخنگوهای ماهری می شوند.
  • عروس هلندی ها: این دلرباهای کوچک اهل استرالیا و نیوزلند برای سوت زدن و تقلیدهای عالیشان از صداهای محیطی شناخته می شوند، اما با عشق و توجه قادر هستند دایره لغات کاملا شگفت انگیزی را بسازند.

طوطی های آمازون

چندین گونه آمازون برای توانایی حرف زدن برجسته خود شهرت دارند و حیوانات خانگی فوق العاده ای برای کسانی که به آنها متعهد هستند، می شوند.

هرچند درست است که بعضی از گونه ها استعداد بیشتری از دیگران برای صحبت کردن دارند، اما این مهم است که در نظر داشته باشید که با خریدن یک پرنده از یک گونه بخصوص، به هیچ عنوان ضمانتی نیست که اصلا این پرنده صحبت کند و تمرین زیاد، اجتماعی کردن و تعامل مثبت تنها راه هایی هستند که حتی باهوش ترین پرنده را به صحبت وادار کرد.

درآخر هرگونه را که انتخاب کردید، مطمئن شوید که این پرنده ای است که با سبک زندگی شما سازگار خواهد بود. اگر شما مطالعه و پژوهش خود را انجام دهید و گونه مناسب پرنده را برای خود انتخاب کنید، مطمین هستید که فورا عاشق دوست جدید خود می شوید، صرف نظر از این که او یاد بگیرد صحبت کند یا نه. این را از والدین طوطی های دیگر بگیرید، تعداد کمی بغل کردن و بوسه های شیرین از طرف دوست پردار موردعلاقه شما، با ارزشتر از یک میلیون کلمه روزانه است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.