آموزش و تربیت, دسته‌بندی نشده, سگ

15 قدم برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه ( آموزش تخصصی سگ )

15 قدم برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه ( آموزش تخصصی سگ )

15 قدم برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه ( آموزش تخصصی سگ )

سگ ها بر اساس درجه بندی های اجتماعی و به صورت سلسله مراتبی عمل می کنند اما 15 قدم برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه ( آموزش تخصصی سگ ) وجود دارد که اگر او شما را به سمتی راهنمایی کرد و شما او را دنبال کردید، وقتی زمان دستور دادن به او فرا رسید شما را جدی نخواهد گرفت چون فکر می کند که در رتبه ی اول قرار گرفته است. با این حال، اگر برخی از نقش های مشخص رهبری را بر عهده بگیرید و آلفا شوید، سپس سگ تان به شما پاسخ داده و رفتارهای مثبت بیشتری را نشان خواهد داد که اغلب می توانید برای تقویت آن ها تلاش کنید. در این صورت شما رابطه ای رضایت بخش و بدون هیچگونه مسئله ی مستاصل کننده ای دارید.

رهبر گروه

رهبر گروه بودن به معنای قلدر بودن نیست. رهبری اغلب با داشتن تسلطی کم سر و صدا، کنترل کردن منابع، داشتن اعتماد به نفس و توانایی هدایت و پیگیری همراه است. همچنین، بدون آموزش دادن آنچه که انتظار می رود به سگ خود یاد دهید و استفاده نکردن از یک زبان شرطی درست، نخواهید توانست تا یک رهبر خوب باشید. این تلاش ترکیبی از رفتارهای آموخته شده و صدای رهبری است که نتایجی پایدار و رابطه ای عالی از عشق و احترام متقابل را ایجاد می کند.
سگ شما باید برای به دست آوردن همه چیز تلاش کند. او باید درست مثل ما برای امرار معاش کار کند. اگر او یاد بگیرد که «فیش حقوقی» خود را به دست آورد، پس انتظار همه چیز را به صورت رایگان نخواهد داشت.

( اگر هر وقت هر چه می خواهد به او بدهید، آنگاه همیشه «رئیس مآبانه» برخورد خواهد کرد ). این بدان معناست که اگر او خواستار توجه بود، تا زمانی که به صورت کامل از دستور اطاعت نکرده است هیچگونه نوازش، غذا دادن، صحبت و یا حتی تماس چشمی صورت نگیرد. *این قانون برای سگ های خدماتی اندکی متفاوت خواهد بود.

تغذیه سگ

تمام جنبه های ترتیب تغذیه ی او را کنترل کنید. خودتان باید اول غذا بخورید، حتی اگر در حد یک لقمه باشد. تا زمانی که به او اجازه ی غذا خوردن را نداده اید، او مجاز به این کار نیست. او باید هنگام غذا خوردن با فاصله بایستد و تا زمانی که دوباره دعوت نشده است شروع نکند. هر روز در یک مکان تکراری به او غذا ندهید. محیط را کنترل کنید و در مکان های مختلف به او غذا دهید. به او یاد دهید تا برای غذای خود تلاش کند. از این محصولات استفاده کنید: کلور پت، کنگ استافینگ، بیزی بادی، کنین جنیوس، اتمیک ترت بال، باستر کیوب و اسکتر فیدینگ.

اسباب بازی و سرگرمی سگ

تمام منابع «سرگرمی» را کنترل کنید. او باید حدود 3 اسباب بازی در روز داشته باشد. او باید برای به دست آوردن هر یک از آن ها تلاش کند و اسباب بازی ها باید روزانه عوض شوند. هنگام عصر زمانی که آن ها را تحویل می گیرید، مطمئن باشید که او شاهد کنترل شدن این موارد است. آن ها را کنار بگذارید و صبح روز بعد دو یا سه اسباب بازی مختلف دیگر بیرون بیاورید. اگر در هر زمان او از یک اسباب بازی محافظت کرد یا سعی در کنترل اوضاع داشت، اسباب بازی سگ  را برداشته و در آن روز دیگر آن را به او ندهید.

بگذارید هر روز چند بار برای خودش بیرون برود. اگر او در مسیر دراز کشید، با گام هایی آرام و کوتاه به سمتش بروید تا بلند شود و راه بیافتد. آلفا هرگز دور توله هایش پرسه نمی زند. اجازه ندهید سگتان مانند یک خواهر و برادر با شما رفتار کند؛ پدر و مادر او باشید. در کنترل، تسلطی آرام و بی سر و صدا بهترین نتیجه را می دهد. تصحیح های کلامی را برای زمانی که واقعا به آن ها نیاز است نگه دارید.

تربیت سگ به هنگام پیاده روی

15 قدم برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه ( آموزش تخصصی سگ ) که یک مورد آن این است که اجازه ندهید که قلاده را بکشد. اگر او شما را در راه رفتن هدایت کند، خواهد خواست در تمام جنبه های دیگر زندگی هم ریاست را به دست گیرد. رهبر باشید و به او بیاموزید که کنار یا پشت سر شما راه بیاید. همچنین، مرتبا او را در پیاده روی متوقف کنید و به او دستورات را بدهید. او را وادار کنید در گوشه گوشه ی خیابان متوقف شود و از او بخواهید که بایستد و سپس بنشیند.

اجازه ندهید بلند شود تا زمانی که دوباره به او بگویید تا کنار شما راه بیافتد. اگر او جلوتر رفت یا بلند شد، از تصحیح کلامی «نه» استفاده کنید و دوباره به او دستور دهید. آرام و با اعتماد به نفس باشید.

اگر متزلزل رفتار کنید، او احساس برنده شدن خواهد کرد. از دستورات دقیق استفاده کنید و فقط در صورتی به او پاداش دهید که با اولین دستور کار را انجام داد. آموزش پیاده روی رسمی با قلاده و دستور راه رفتن او در کنارتان معمولا باید با کمک یک مربی سگ حرفه ای انجام شود، اما استفاده از توصیه های فوق نیز شروع خوبی برای شما خواهد بود. *از دادن نشانه های خاص اطاعت که به درستی آموزش داده نشده یا شرطی نشده اند، اجتناب کنید.
دسترسی به تمام درهای ورودی را کنترل کنید. این کار او را مجبور می کند تا برای گرفتن راهنمایی به شما نگاه کرده و بررسی کند که کار بعدی چیست.

باز کردن قلاده

همیشه قبل از اینکه قلاده را باز کنید، چند دستور کامل به او بدهید و در حالی که قلاده ی خود را باز می کند به طور متناوب او را صدا زنید. از او بخواهید بیاید، بنشیند و سپس او را آزاد کنید تا دوباره بازی کند. اگر بلافاصله پاسخ داد به او پاداش دهید.
به او اجازه ندهید که هرگز روی شما یا دیگران بپرد. این یک روش بسیار بی ادبانه برای سلام و احوالپرسی است و با سلطه نیز همراه می باشد.

اگر خودتان وقتی به خانه ی یکی از دوستانتان می روید، اولین کاری که او انجام دهد این باشد که شروع به بازرسی بدنی شما کند و ناخن هایش را روی دست ها و پاهای شما بکشد چه می شود؟ الان که به آن فکر می کنید متوجه می شوید که این کار مودبانه نیست، درست است؟
به او اجازه ندهید که مکان هایی بالاتر از شما را در اختیار بگیرد. سگ ها به معنای واقعی سلسله مراتبی عمل می کنند. اگر او روی کاناپه ی بلندی نشسته باشد و از آنجا به شما نگاه کند، احساس تسلط بیشتری می کند. در گروه های اجتماعی، سگ آلفا هرگز اجازه نمی دهد که این اتفاق بیفتد، مگر اینکه در هنگام بازی باشد.

15 قدم برای تبدیل شدن به یک رهبر گروه ( آموزش تخصصی سگ )

بازی کردن

بازی: بازی ها را کنترل کنید. از هر گونه که بود؛ بازی فِچ یا برو بیار، طناب کشی، دویدن و غیره. همیشه شما باید بازی را شروع کرده و قوانین آن را وضع کنید. هر وقت خودتان دوست داشتید بازی را شروع یا متوقف کنید، نه وقتی که او به شما می گوید. اگر او به شما گوش نمی دهد، بلافاصله توجه خود را از او بگیرید و از آنجا دور شوید.
هرگز نگذارید او شما را گاز بگیرد. اگر در حال بازی، آموزش یا حتی نوازش او بودید و او دندان های خود را روی شما گذاشت، تصحیح کلامی شدیدی به او بدهید (با تولید یک صوت یا گفتن نه) و سپس برای چند ساعت از او جدا شوید، بدون هیچ نوازشی، گفتگویی یا حتی تماس چشمی.

این یک سختگیری از روی خیرخواهی است و اگر او اکنون بیاموزد، بعدا آزادی های بیشتری برای او ایجاد خواهد شد. آیا ترجیح می دهید اکنون برخی از قوانین اساسی را وضع کنید و به او درست و غلط کار را بیاموزید یا منتظر بمانید تا او از دندان های خود استفاده کند و به کسی آسیب برساند؟

آموزش دادن

در طول زندگی سگتان از اینکه به او آموزش و تربیت دهید تا اطاعت کند، دست نکشید. این کار باید بخشی از برنامه ی روزمره ی او شود که درب منزل منتظر بماند، وقتی از او دعوت شد سوار اتومبیل شود، وقتی او را صدا زدید بیاید و غیره. همانطور که او به اصول کار مسلط می شود، برای برانگیختن ذهن او دستورات جدیدی را هم آموزش دهید.

فرزندان ما 18 سال در مدرسه تحصیل می کنند و سپس بسیاری از آن ها 4 سال دیگر در دانشگاه یا مدرسه ی فنی و حرفه ای ادامه تحصیل می دهند. یک دوره ی 6 هفته ای یا چند آموزش خصوصی در مورد اطاعت کردن قرار نیست همه چیز را حل کند، اگرچه به احتمال زیاد یک پایه و اساس عالی ایجاد خواهد کرد. شما باید به استفاده از آنچه آموخته اید ادامه دهید و در یادگیری بیشتر کوشا باشید. به سگ خود فرصت موفق شدن بدهید و درست و غلط را به او بیاموزید.

آرایشی و بهداشتی سگ

سگ خود را بیارایید و به او رسیدگی کنید. گوش هایش را تمیز کنید، پنجه های او را بررسی کنید و او را به آرامی در آغوش بگیرید تا خویشتن داری به او آموخته شود.
سگ ها از ما می خواهند تا مثل رهبر گروه عمل کنیم. حیوانات رهبرانی را برای خود انتخاب می کنند زیرا آن ها به طور غریزی می دانند چه کسی قوی است و چه کسی می تواند به بهترین وجه آن ها را هدایت کند. رهبر به فکر گروه است، نه به فکر خود. از غرایز طبیعی رهبران گروه محافظت و جهت دهی کل افراد است. این یک نقش غیرخودخواهانه و غریزی است، دقیقا مانند فرزندپروری انسان.

در مقابل، گروه کاملا به رهبران که همان والدین در انسان ها باشند اعتماد دارند. قبل از اینکه سگ هایتان به عنوان رهبر خود به شما نگاه کنند، باید اعتماد، وفاداری، عشق و احترام آن ها را به دست آورید و این کار با تعیین مرزهای مشخص، قوانین، محدودیت ها و شرطی کردن رفتار خوب آن ها صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.