سگ, سلامتی و بیماری ها

شایعات رایج دربارۀ کک ها

شایعات رایج دربارۀ کک ها

 

شایعات رایج دربارۀ کک ها

شایعات رایج دربارۀ کک ها وجود دارد و همین طور کک ها، تنها در صورتی که فرش داشته باشید، به خانه تان حمله می کنند. کک ها در بسیاری از محیط های با شرایط مناسب، زندگی می کنند. احتمال دارد که آنها به خانه تان بیایند و روی حیوان خانگی یا لباس هایتان قرار بگیرند. آنها می توانند در فرش، اثاث تشک دوزی شده، تخت خواب و حتی در گوشه و شکاف چوب و کف زمین پارکت شده، زندگی کنند.

کک ها، فقط یک مشکل تابستانی هستند. کک ها، مشکل هر سال هستند. آنها در زمستان، شایع نیستند زیرا هوای سرد، بعضی از آنها را می کشد. بعضی از آنها می توانند روی حیوان، در خانه و حتی زیر کف اتاقتان،  خانه ای گرم ونرم بسازند. به همین دلیل است که مراقبت سالانه خیلی مهم است.

 

فقط حیوانات بیرونی کک می گیرند.

احتمال این که حیواناتی که در بیرون نگهداری می شوند کک بگیرند، بیشتر است ولی حیوان خانگیتان به بیرون می رود تا از دست شویی استفاده کند، ورزش کند و پیش دامپزشک یا آرایشگر برود. لازم نیست که دائماً بیرون باشند تا کک بگیرند، همین که یک کک کوچک روی آنها بنشیند، کافی است.

این را هم اضافه کنم که انسان ها هم می توانند با لباس هایشان، کک را منتقل کنند. اگر میهمانی دارید یا حیوانی به خانه تان می آورید، آنها نیز می توانند با خودشان کک بیاورند.

 

من فقط یک دانه کک دیدم، کک ها به من حمله نکرده اند.

فقط چون یک دانه کک دیده اید، به این معنی نیست که فقط همین یک دانه است. احتمال دارد مقدار کک های روی سگ شما و مقداری که زیر خزها پنهان شده اند، بسیار متفاوت باشد. شما فقط کک های بالغ را می بینید، بقیۀ کک هایی که در مراحل دیگر زندگیشان در فرش، اثاثیه، علف و جاهای دیگر هستند. زمانی که روی سگتان کک دیدید، به احتمال قوی، مورد هجوم کک ها قرار گرفته اید.

شما تخم ها و لاروهایی که روی حیوان خانگی یا در خانه تان هستند را نمی بینید. شاید شما کک بالغ را کشتید، ولی وقتی که کک های نابالغ از تخم هایشان درآمدند، کثیفی بزرگی را روی دستتان می گذارند.

به همین دلیل است که باید سالانه از هجوم کک ها پیشگیری شود. یکی از راه های سادۀ کنترل کک ها، قرص جویدنی براوکتو (فلورالانر)  است.

متن ها، ایمیل ها و استیکرهای یادآوری وجود دارند که به شما کمک می کنند دوز بعدیتان را سر موقع مصرف کنید. براوکتو، تنها گزینۀ جویدنی برای سگ است که هم برای کک ها و هم برای کنه ها کاربرد دارد و اثرش تا بیش از 12 هفته باقی می ماند.

براوکتو کک ها را می کشد و از هجوم آنها پیشگیری می کند و همینطور کنه ها (کنه های پا سیاه، کنه های سگ های آمریکایی و کنه های سگ های قهوه ای) را به مدت 12 هفته می کشد.

براوکتو توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است و فقط در کلینیک دامپزشکی شما، در دسترس است. با استفاده از براوکتو، خانه و حیوان خاگیتان را در برابر هجوم کک ها، امن کنید. این، برای مدل شلوغ زنگیتان، عالی است.

 

خانه و حیوانات خانگی تمیز، کک نمی گیرند.

می توانید تا جایی که در توان دارید، خانه تان را تمیز نگه دارید ولی هنگامی که ککی وارد خانه تان شد، خیلی سخت است که از شرشان خلاص شوید. اگر هجوم کک ها خیلی بد بود، می توانید از نابودگر حشرات استفاده کنید. به همین خاطر است که پیشگیری ای مثل استفاده از براوکتو، کلید پاک نگه داشتن خانه و حیوان خانگیتان از کک هاست. اصلاً ارزش سردردگرفتن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.