تغذیه سگ, دسته‌بندی نشده

آیا سگ ها هم می توانند کدو تنبل بخورند؟

آیا سگ ها هم می توانند کدو تنبل بخورند؟

آیا سگ ها هم می توانند کدو تنبل بخورند؟

هرسال که به نظر می رسد دمای هوا کاهش می یابد، تعداد کدو تنبل ها در ایالت متحده به شدت افزایش می یابد. لاته با طعم کدوتنبل، شمع هایی با عطر کدوتنبل، و کدوتنبل های بزرگ و تزئینی همه جا وجود دارند. در حقیقت، هرساله بیش از 453 میلیون کیلو کدوتنبل (معادل 1 هزارمیلیون پوند) در ایالات متحده تولید می شود. به دلیل وفور کدوتنبل، ممکن است از خود بپرسید که |آیا سگ ها هم می توانند کدو تنبل بخورند؟ پاسخ در یک کلام، مثبت است، اما اگر بخواهید بدانید که چطور با خیال راحت به سگ خود کدو تنبل بدهید، متن زیر را بخوانید.

آیا کدو تنبل برای سگها بی ضرر است؟

پیش از این که به سگ خود غذای جدیدی بدهید، بهتر است همیشه در این خصوص تحقیق کنید و مطمئن شوید که این غذا برای سگ شما ضرری ندارد. به طور مثال پیاز، سیر، انگور، و برخی از شیرین کننده های مصنوعی برای سگ ها کشنده هستند.

اما، کدو تنبل همان گونه که برای انسان بی ضرر است، برای سگ هم ضرری ندارد. کدو تنبلی که هیچ مواد افزودنی ندارد، حاوی مقادیر بالایی از ویتامین آ، ث و فیبر است و کالری پایینی دارد. در حقیقت در برخی از غذاهای سگ، از کدو تنبل به منظور حفظ سلامتی دستگاه گوارش استفاده شده است. بسیاری از سگ ها طعم کدو تنبل را نیز دوست دارند.

آیا سگ ها می توانند کدو تنبل خام استفاده کنند؟

کدو تنبل خام بافت محکمی دارد و هضم آن در مقایسه با نوع طبح شده اش، دشوراتر است. اما برخی از سگ ها ممکن است از خوردن کمی کدو تنبل خام و یا پوست آن لذت ببرند.

اگر صاحبان سگ بخواهند کدو تنبل خام به سگشان بدهند، باید از مقدار کم شروع کنند و مشاهده کنند که آیا سگشان ناراحتی معده، مانند حالت تهوع، اسهال و یا کم شدن اشتها خواهد داشت یا خیر.

اگر می خواهید به سگی، پوست کدو تنبل بدهید، اطمینان حاصل کنید که فقط پوسته اش را بخورد و میزان زیادی مصرف نکند زیرا ممکن است مبتلا به انسداد روده شود، که وضعیتی وخیم است.

اطمینان حاصل کنید که سگ شما از کدو تنبل های جشن هالوئین استفاده نکند زیرا ممکن است گندیده و حاوی کپک باشند.

آیا سگ ها می توانند از کنسرو کدو تنبل استفاده کنند؟

کدو تنبل کنسروشده به این دلیل که حاوی 100 درصد کدو تنبل بدون مواد افزودنی مانند نمک و یا شکر است، غذای مناسبی برای سگ شما محسوب می شود. درحقیقت دامپزشکان اغلب پیشنهاد می دهند که صاحبان سگ ها به منظور جلوگیری از اسهال و یا بروز یبوست به سگ ها کنسرو کدو تنبل بدهند.

دلیل چنین پیشنهادی وجود فیبر در کنسرو کدو تنبل است که تصور می شود این نشانه ها را کاهش می دهد. اما هیچ تحقیقی به طور خاص به فواید استفاده از کدو تنبل در درمان اسهال و یا یبوست نپرداخته است، بنابراین چنین پیشنهاداتی کاملاً به قصه شباهت دارند. اما بسیاری از دامپزشکان و صاحبان حیوانات این روش را بسیار مفید تلقی می کنند.

اگرچه فیبر موجود در کدو تنبل ممکن است تفاوت فاحشی را در سلامتی معده و رودۀ سگ شما باعث نشود، خبر خوب اینست که کنسرو کدو تنبل در مقادیر کم به سگ شما آسیبی نمی زند و یک درمان طعم دار و در عین حال کم کالُری است.

مجدد هنگامی که کنسرو کدو تنبل را برای سگ خود تهیه می کنید، مطمئن شوید که مواد تشکیل دهنده فقط و فقط کدو تنبل باشد. اگر در کنسرو کدو تنبل از مواد شیرین کننده استفاده شده است، به هیچ وجه به سگ خود از این کنسرو ندهید زیرا کالری بالایی دارد و شکر و ادویۀ موجود در آن ممکن است معدۀ سگ شما را تحریک کند.

سگ ها چه میزان کدو تنبل می توانند بخورند؟

مقادیر بالای یک غذای مفید هم می تواند برای بدن سگ شما مضر باشد. بدین منظور که مطمئن شوید سگ شما سالم است، باید رژیم کامل و متعادلی را در برنامۀ غذایی اش داشته باشید که شامل مقداری از مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. بسیاری از غذای سگ  که در بازار موجودند، کامل و متعادل هستند.

اما اگر داروها و یا مواد غذایی اضافه که به غذای اصلی سگ افزوده می شود، بیشتر از 10 درصد کالری روزانۀ او را شامل شود، تعادل رژیم غذایی او برهم می ریزد و ممکن است سلامتی حیوان به خطر بیافتد. خبر مسرت بخش اینکه کنسرو کدو تنبل در هر قاشق چایخوری تنها 5 درصد کالری دارد؛ بنابراین افزودن یک یا دو قاشق چایخوری به رژیم غذایی سگ مسئلۀ حادی را ایجاد نخواهد کرد.

پس چه میزان کدو تنبل باید به غذای سگ خود بیفزایید؟ باید با یک قاشق چایخوری برای سگ های کوچک و تا نصف فنجان برای سگ های عظیم الجثه آغاز کنید. لازم به ذکر است که این پیشنهاد برا اساس هیچ شواهد علمی نیست. اگر برای درمان اسهال و یا یبوست از کدو تنبل استفاده می کنید، می توانید کم کم میزان آن را تاحدی که اثربخشی داشته باشد، اضافه کنید.

آیا سگ ها می توانند از تخم کدو استفاده کنند؟

تخم کدو هم بدون خطر مسمومیت می تواند به سگ ها داده شود. تنها نگرانی در مورد تخم کدو اینست که حاوی میزان بالایی از کالری است. در حالی که کنسرو کدو و یا کدوی پخته شده، کالری کمی دارند، یک قاشق چایخوری تخم کدو حاوی 75 کالری می باشد. غذاهایی با کالری بالا مانند تخم کدو می توانند تعادل رژیم غذایی سگ را بر هم بزنند و منجر به اضافه وزن شوند. به علاوه تخم کدوهایی که در منزل بو داده می شوند و یا در کارخانجات تولید می شوند، روغن مازاد و به همراه آن کالری و سدیم بیشتری دارند که برای سگ ها مضر است.

بنابراین به طور کل، تخم کدو مگر در مواردی که برای درمان استفاده می شوند، نباید به سگ ها داده شود.

آیا سگ ها می توانند کیک کدو بخورند؟

سگ ها نمی توانند کیک کدو بخورند. این نوع کیک ها حاوی چربی بالا هستند و باعث ایجاد مشکل در معدۀ سگ و آماس لوزلمعدۀ او می شود. همچنین کیک کدو معمولاً حاوی محصولات لبنی است و بسیاری از سگ ها به لاکتوز حساسیت دارند. شکر و کالری بالای کیک کدو نیز برای سگ شما سالم نیست.

به علاوه در برخی از کیک کدوهای کم کالری ممکن است از زایلیتول شود، که جایگزینی برای شکر است و برای سگ ها بسیار خطرناک است؛ این ماده باعث پایین آوردن قند خون و مشکلات کبدی حاد می شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.