تغذیه, سگ

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

 

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟ جواب کوتاهش بله است، سگ ها می توانند سیب بخورند، ولی پیش از سیب دادن به سگ تان چیزهایی هست که باید بدانید.
این میوه حاوی مواد مغذی است که برای سلامت سگ تان مفید است، ولی خطراتی نیز وجود دارد که باید مراقب شان بود، نظیر هسته ها و دانه ها. همانند هر چیز خوبی، تعادل کلید حل ماجراست، چرا که سیب بیش از حد احتمالاً باعث ناراحتی در ناحیه روده و معده سگ تان می شود.
اگر به درستی و با رعایت ایمنی به سگ تان سیب بدهید، این میوه خوراکی بسیار طراوت بخش و خوش مزه است که البته باید گاهی اوقات مصرف شود. قبل از این که خوراک انسانی به سگ تان بدهید، همیشه با دامپزشک تان مشورت کنید، از جمله همین سیب. در ادامه آن چه باید در مورد سیب دادن به سگ ها بدانید آمده است.

 

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

 

چرا سیب برای سگ ها مفید است؟

سیب خوراک ارزانی است که کالری پایینی دارد و حاوی مواد مغذی ارزشمندی است که برای سلامت سگ تان مفید است. همین مسئله سبب شده تبدیل به یکی از خوراکی ها یا جوایز عالی هنگام آموزش شود، البته تا زمانی که تعادل را نگه دارید.
پروتئین سیب اندک و فیبر آن زیاد است. این یعنی سیب برای سلامت گوارش خوب است و گزینه خوبی برای سگ هایی است که رژیم غذایی ای دارند که در آن پروتئین و چربی بالا ممنوع است. این مسئله به ویژه برای سگ های پیر یا سگ هایی که بیماری خاصی دارند مفید است.

 

ویتامین های موجود در سیب

سیب همچنین منبع مناسبی از ویتامین های اِی، ث و ک و همچنین کلسیم و فسفر است. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه مانع از ابتلا به بیماری سرطان شده و باعث کاهش علائم بیماری  مفاصل می شود.
مصرف سیب همچنین برای بهداشت دندان و بوی دهان سگ ها نیز مفید است.

 

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

 

چه زمانی سیب برای سگ ها مضر است؟

نکته اصلی که باید هنگام سیب دادن به سگ به آن توجه کنید دانه ها و هسته ها هستند.
دانه سیب حاوی اندکی از عنصر سیانید است که سمی است. تنها چند دانه کافی است که سگ تان دچار نوعی از مسمومیت سیانید بشود. اگر سگ تان چند دانه ی سیب قورت بدهد، احتمالاً آسیبی نمی بیند. با این وجود، نیازی نیست سلامت حیوان را خطر بیندازید، بنابراین، هسته های سیب را ابتدا خارج کنید.

برخی بر این باورند که ساقه سیب نیز ممکن است خطرآفرین باشد، برای همین بهتر آن را نیز جدا کنید. هسته سیب نیز سخت و جویدنش برای بسیاری از سگ ها دشوار است. خطر خفگی، و در صورت قورت دادن، خطر انسداد روده و معده محتمل است.

 

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

 

سیب طبیعی

سیب حاوی شکر است، برای همین تعادل را حفظ کنید. شکر برای سگ هایی که سرطان یا دیابت دارند می تواند مشکل آفرین باشد. این خود دلیل دیگری است که پیش از سیب دادن به سگ تان باید با دامپزشک مشورت کنید.
محصولاتی که با سیب طعم دار شده اند یا حاوی سیب هستند نیز اغلب شکر، طعم دهنده های مصنوعی یا مواد شیمیایی دارند. پیش از تغذیه سگ تان با غذای انسانی، همیشه توضیحات روی محصول را بخوانید.

از خوراندن شکر اضافه شده یا شیرین کننده های مصنوعی نظیر زایلیتول یا موادی که نمی شناسید، پرهیز کنید، چرا که ممکن است سمی باشند.

بهترین گزینه سیب طبیعی است. همان سیب هایی که در بازار هستند و روی شان مواد درخشان کننده زده اند. سیب ها را حتماً بشویید چون ممکن است حاوی سموم علف کش یا آفت کش باشند.
همانند انسان ها، این خطر همواره وجود دارد که سگ تان آلرژی داشته باشد. به ندرت واکنش های آلرژیک به آنافیلاکسی ختم می شود که شرایط بالقوه خطرناکی برای جان حیوان است.

اگر علائم آلرژی در سگ دیدید، نظیر سرفه، عطسه، تورم، کهیر، تنگی نفس یا دیگر علائم، دیگر به سگ تان سیب ندهید و سریعاً با دامپزشک تماس بگیرید.

 

چگونه باید به سگ ها سیب بدهیم؟

قبل از این که خوراک انسانی به سگ تان بدهید، همیشه با دامپزشک تان مشورت کنید. برخی از سگ ها بیماری هایی دارند که ممکن است با مصرف سیب وخیم تر شود.
به محض این که دامپزشک تان تایید کرد، حتماً سیب را قبل خوردن سگ  بشویید، ساقه ، هسته  و دانه ها را جدا کنید و سیب ها را به تکه های قابل جویدن برش بزنید.

 

آیا سگ ها می توانند سیب بخورند؟

 

راه و روش های دادن سیب به سگ

راه های بسیاری وجود دارد که به سگ تان سیب بدهید. می توانید بگذارید در فریز تا بشود یک خوراکی تابستانی طراوات بخش.

می توانید با غذای سگ تان ترکیب کنید تا بشود غذایی شیرین، می توانید له اش کنید تا بشود یک سس سیب خانگی یا می توانید با دیگر میوه های سالم ترکیب کنید تا اسموتی خوش مزه ای از آب دربیاید.
دستورهای غذایی زیادی برای سگ ها در اینترنت وجود دارد که سیب هم یکی از موادشان است، پس چندتای شان را امتحان کنید و ببینید آیا سگ تان دوست داشت یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.